Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Bursa -M.K.PaşaBursa -M.K.Paşa
ORMANKADIORMANKADI
KöyüKöyü
wwwwww
.ormankadi..ormankadi.
comcom


Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler


BİR AYET BİR AYET

BİR HADİS BİR HADİS

Reklamlar Reklamlar

´KİTLE´ İLETİŞİMİ

´Kitle´ İletişimi


defa gösterilmiştirİletişim dünyanın en eski sanatıdır beklide. Aristo'nun ilk kez bir kuram haline getirdiği konu binlerce yıl sonra bugün teknolojinin gelişmesi ile akıl almaz bir hale geldi. Aristo'nun 2 kişi arasında ses yada yazı aracılığı ile yapılan bilgi alış verişi tanımı bugün sosyal medyanın da icadı ile ansiklopedilere sığmayacak bir hale geldi. Teknoloji iletişim sanatını baştan yarattı, ona yeni kurallar ve yeni amaçlar yükledi. İletişimden bağımsız bir pazarlama, bir ekonomi, siyaset düşünülmez hale geldi. Bunun adına da Kitle İletişimi dendi.

 

Geçtiğimiz günlerde 28 Şubat’ın klasik söylem ile sene-i devriyesini yaşadık. Türk siyasi tarihinin bu önemli olayını tüm kanallarda bas bas bağıran beyefendi yada hanımefendilerin ağzında öğrenmeye anlamaya hak vermeye yada suçlama çalıştık.

 

Yazımın başında şunu belirtmek istiyorum dostlar. Medya dünyaya yön veren, gündem belirleyen hayal yada gerçek satan dünyanın en önemli sektörüdür. Ve bu en güçlü sektörün dünyada başını Reuters, AP ve BBC'nin çektiği  5 önemli oyuncusu vardır. Bu 5 dev ne isterse dünya onu konuşur. Masalın aslında ne olduğu pek bilinmez ama ‘Ulak’ ne anlatırsa biz onu dinler onu biliriz.

 

 Son dönemde biraz ticari kaygılarla yapılmış olduğunu düşünerek izlesemde yer yer cesur söylemleriyle fikrimi değiştiren Sn. M. Ali Birand’ın Son Darbe belgeselinin gösterime girmesiyle bu 28 Şubat’ı daha bir hararetli geçirdik. Sn. Şevket Kazan’ın da sık sık ekranlara çıkarak o günlerin canlı şahitliğini yaparak olanları anlatması sanıyorum kamuoyunda zamanın istifa ettirilmiş hükümet ortaklarına karşı bir hak iadesi şekline büründü. Gerçek o ki; belgesel tuttu. Çok yüksek bir reyting oranı ile tekrar tekrar izlendiği sonuçlarını okuduk.

 

Zamanında başrolunu medyanın oynadığı bir film renki tekrar gösterime girdi. Fark şu; O zaman yönetmen koltuğunda oturanlar bugün yapımcı koltuğundalar.

Özellikle 28 Şubat’ın önemli kahramanlarından ve Amerika’dan balans ayarı mesajını veren ünlü bir şahsiyet Türkiye’de ‘çok önemli işlere’ imza atan bir kulübün geçtiğimiz günlerde yönetim kuruluna seçildi. Bu kulübün adı Büyük Kulüp. Bu oluşumun internet sitenisini incelemenizi ve ne gibi 'önemli' işlere imza attığını inceleyerek olayları bir kez daha değerlendirmenizi rica ederek konuyu kapatıyor takdiri dostlarıma bırakıyorum.

 

Bölge medyamıza göz attığımızda Türkiye’nin en büyük yerel gazetesi Olay’ı görüyoruz. Özellikle bölge siyaseti, ekonomisi ve gelişen olayları ile ilgili detaylı bilgileri her gün köşesine taşıyan Sn. Ahmet Emin Yılmaz ve Sn. Yusuf Kayışoğlu bence hepimiz tarafından takip edilmesi bilgi edinilmesi gereken yazarlarımız arasında.  Kendilerinin gerek Bursa gerekse de ilçelerinde gelişen haberler ile ilgili yaptıkları tarafsız değerlendirmeler kayda değer. Bunun yanısıra ilçemizde hizmet veren Dostmedya, İlkadım ve gazetelerini günlük olarak internetten yayınlayarak profeyonelleşme yolunda hızlı adımlar atan Karacabeyhaber gazetesi sayılabilir.

Bu yayınları takip etmek, bu yayın sahipleri ile bilgi paylaşmak köyümüze ve bölgemize değer katmak anlamına gelir. Unutmayalım medya işin vitrinidir.
 

Yazıma son verirken geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Kadir ağabeyimizi de rahmetle anıyor, dost ve akrabalarına başsağlığı diliyorum.


 

GÖNDERİLEN YORUMLARGÖNDERİLEN YORUMLAR

Ekleyen: HİDAYET ÇALI 10 Mart 2012, Cumartesi 17:50
Ali Rıza kardeşim tebrikler,sitemizin en üretken yazarısın.Bu üretkenliğinin sadece gençliğinden gelmediğini biliyoruz.Çok çok teşekkürler, darısı diğer kardeşlerimizinde başlarına...
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,043

© 2011 ormankadi.com
Ormankadı Köyü Web Portalı http://www.ormankadi.com

Tam Ekran